Kullanıcı adı:  
Şifre:  
  Şifremi Unuttum
  Yeni Üye
KURTULUŞ İLKOKULU 2-A Sınıfı   -    Eğitim Geleceğimizdir
 
1-A Sınıf Sitesi
Sırala: A Hite Göre Kategoriye Göre Tum Yorumlar
    Diyanet Yaz Kuran Kursları Tarih / 23-06-2022
Bookmark and Share
Arkadaşına Gönder
Bu yazı 793 defa izlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 yılı yaz Kur’an Kurslarını, salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı. Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve yaz boyunca Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı öğrendiği, itikat, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an Kursları, bu yıl Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

Yaz Kur’an Kurslarına Kayıtlar Başladı…

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ‘2020 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uzaktan Eğitim Programı’na başvurmak isteyenler için internet üzerinden başvuru sistemini kullanıma açtı.

Başvurular internet üzerinden yapılacak…

Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an Kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrenciler, internet üzerinden başvuruda bulunmalarının ardından mahallinizdeki en yakın camimize veya Sincan İlçe Müftülüğümüze müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını temin edebilecek. Müftülüğümüze gelemeyen öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategoriler/materyaller?fbclid=IwAR3p87WoRoL8Vp-MVjlXTqqcb4ZkhJS47kmGKvZQbPRMI8kBHu84DoX3wFo

 adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak ders kitaplarını bilgisayarına indirebilecek.

Diyanet TV’de yayın saatini kaçıran öğrenciler, geçmiş bölümlere ait eğitim videolarını Diyanet TV Youtube kanalından izleyebilecek.

Sınav, öğrencinin isteğine bağlı yapılacak…

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (4 - 14 Ağustos) program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak.

Değerlendirme testinde başarılı olan öğrencilere, “Çevrimiçi Yaz Kur’an Kursu Katılım Belgesi” verilecek.

Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında yüz yüze eğitimlere ara verilmiş, hafızlık eğitimleri başta olmak üzere tüm programlar uzaktan eğitim metoduyla sürdürülmüştü.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM YAP TÜM YORUMLAR BİLGİLENDİRME HABER ARŞİVİ
   HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu siz yazabilirsiniz...
   Keyword : Diyanet Yaz Kuran Kursları
Bu Haberler de İlginizi Çekebilir
  ÖĞRENCİLER   STEM ETKİNLİK
  GÜNLÜK ÖDEVLER   ÇALIŞMA RAPORU
  OKUMA HIZLARI   OKUMA TIRTILI
  BİZE GÖNDERİN   OYUN OYNA
  DUYURULAR   ETKİNLİK GEÇMİŞİ
    GÜNÜN VİDEOLARI