Kullanıcı adı:  
Şifre:  
  Şifremi Unuttum
  Yeni Üye
Kurtuluş İlkokulu 1-A Sınıf Sitesi   -    Eğitim Geleceğimizdir
 
1-A Sınıf Sitesi
Sırala: A Hite Göre Kategoriye Göre Tum Yorumlar
2014-2015 Eğitim Yılı Genel Değerlendirme Tarih / 12-06-2015
2014-2015 yılına iyi bir şekilde başladık.

Öncelikle bir kısmını velilerimizin bır kısmınıda hayırseverlerin desteği ile sınfımıza Akıllı Tahta aldık. Yanı sıra 12 adet yardımcı ders kaynağı ve elektronik materyal sağladık. Yıl içersinde derslerimizin tamamını bu kaynaklardan işledik. Devletin verdiği kitapların tamamını ve aldığımzı kaynakların tamamını işleme fırsatını yakaladık. Sınıfımzın yüksek hızda okuması daha fazla kaynaktan istifade etmemizin önünü açtı.

Sınıfımızda uyguladığımız Okuma Tırtılını, 300'e yakın sınıf kitaplığımızdaki kitaplarla destekledik. Böylece zengin bir kitaplığımız ve kitap okuyan öğrencilerimiz oldu. Bir yılda okunan öğrenci başı kitap sayımız 66 kitap olarak gerçekleşti.

U düzenindeki sıralarımızın ve bol kitap okumamızdan dolayı kendine güvenen ve kendini ifade edebilen öğrecilerimiz oldu. Rahat konuşan, konuşurken kelime bulma zorluğu yaşamayan, isteğini tam olarak ortaya koyabilen bir sınıf profiline sahip olduk.

Bir dönemde 30 kitap okuyan her öğrencimizi Başarı Belgesi ile destekledik.

Aldığımzı yardımcı kaynaklardan gerek evde gerek okulda çözdüğümüz soru sayısı toplamda  6500 soru olarak gerçekleşti. Bu rakam geçen yıla göre 2000 soru daha fazladır.

Öğrencilerimze sıkı şekilde ödev takibi yaptık. Böylece başarımzıın artmasına katkıda bulunduk.

5 adet Okulisitik Seviye Belirleme sınavına girdik.

Yıl içerisnde yaptığımız değerlendirmelerin tamamını sitemizden yayınladık. Böylece öğrencilerimizin gelişimlerindeki farkları yakından takip edebildik. Yine yıl sonunda tüm öğrencilerimizin bireysel olarak yaptığımız değerlendirmelerin tamamının, sınıfımıza kıyasını gösteren bilgilendirme sonuçlarını karnelerle beraber verdik.

2. dönemde bir gezi yaptık. Bu yıl fazla gezemedik.

Birçok resim, şiir  yarışmasına katıldık.

Sınıf sitemizin Android (Cep telefonu) versiyonunu yeniledik. Yeni teknolojiyi ceptende takibini kolaylaştırdık.

Sınfı futbol takımımızı oluşturduk. Bu konuda sıkı antrenmanlar ve hazılık maçları yaptık. İyi bir takım oluşturduk. Turnuva maçlarında iyi oynağımzı ölçüde gol atamadık. Seneye inşallah daha güçlü şekilde hazırlanarak istediğimiz başarıyı sergileyebiliriz.

Sportif olarak Eli Nur Benli ve Sueda Erkuşakçı jimnastik dalında Eskişehir'de yapılan yarışmalarda biricilik ve dördüncülük alarak okulumuzu en iyi şekilde temsil ettiler.

Sınıfımızın işlerinde yardımcı olan, sınf temsilcmiz Gülşen Hanıma ve desteklerini her fırsatta gösteren öğrenci velilerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hep beraber güzel bir yıl geçirdik. Darısı önümüzdeki yıla inşallah.

Herkese güzel, mutlu,  huzurlu bir tatil diliyorum. İyi tatiller.

 

 

Bookmark and Share
Arkadaşına Gönder
Bu yazı 1933 defa izlendi.
YORUM YAP TÜM YORUMLAR
Bu habere ilk yorumu siz yazabilirsiniz...
"BİLGİLENDİRME" kategorisindeki Son 40 yazı
"BİLGİLENDİRME" kategorisi ARŞİVİ için tıklayınız.
  GÜNLÜK ÖDEVLER   ÖĞRENCİ NOTLARI
  OKUMA HIZLARI   OKUMA TIRTILI
  DERS PROGRAMI   SINAV SONUÇLARI
  DUYURULAR   ETKİNLİKLER
  SORU - CEVAP   ÇALIŞMA PLANI
  BİZE GÖNDERİN   OYUN OYNA
  MANGALA OYNA   HİKAYE İNDİR
  OKUMAMI NASIL HIZLANDIRABİLİRİM?