Kullanıcı adı:  
Şifre:  
  Şifremi Unuttum
  Yeni Üye
Kurtuluş İlkokulu 4-A Sınıfı   -    Eğitim Geleceğimizdir
 
4-A Sınıf Sitesi
Sırala: A Hite Göre Kategoriye Göre Tum Yorumlar
    eba.gov.tr den Nasıl Faydalanabilirim? Tarih / 13-03-2020
Bookmark and Share
Arkadaşına Gönder
Bu yazı 1133 defa izlendi.
Konuyu resimlerden öğrenmek için resim galerisine gidebilirsiniz.
eba.gov.tr den Nasıl Faydalanabilirim? İzle

3/A ETKİNLİKLER   Tarih:14-03-2020

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 16-30 Mart'taki 2 haftalık tatilde öğrencilerden ilk bir haftayı evlerinde istirahat ederek geçirmelerini rica etti. 23 Mart Pazartesi gününden itibaren sunacakları alternatifler üzerinden, evdeki uzaktan eğitim süreçlerinin başlayacağını belirten Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tümüyle yenilenen yüzüyle bu süreçte ders ortamını evlere taşıyacak. Bu kapsamda, ilk ve orta dereceli tüm okullarımızda haftalık ders programları yeniden yapılandırılarak EBA ile internet üzerinden ve TRT aracılığıyla da televizyon ekranlarından gerekli telafi eğitimi desteği sunulacak. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na hazırlanan öğrencilerimiz, EBA Akademik Destek platformu üzerinden, Liselere Geçiş Sistemi kapsamında merkezi sınava hazırlanan öğrencilerimiz de yine EBA üzerinden sunduğumuz ücretsiz destek aracılığıyla hazırlıklarına devam edebileceklerdir. EBA kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi imkanı sağlandığını bir kez daha hatırlatmak isteriz."
Selçuk, uzaktan eğitimin, mevcut kanallar üzerinden değil, yeni birkaç kanal üzerinden olacağını da söyledi. Veliler ve öğrencilerin tüm bu süreçte neler yapacaklarını "eba.gov.tr" ve bakanlığın internet sitelerinden takip edebileceklerini vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:
"İlkokul 1. sınıftan lise 12. sınıfa kadar tüm eğitim kademesindeki öğrencilerimiz için uzaktan eğitim içeriklerimiz hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz normal eğitim temposunda teknik imkan ve tercihleri doğrultusunda isterlerse gerek televizyonlardan gerekse de internet bağlantılı mobil cihaz veya bilgisayarlarından derslerine devam edebilirler."

ANAOKULU VE KREŞLER DE TATİL
Öğretmenlerin ara tatilde evlerinde olmasını beklediklerini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Çok acil bir durum olmadıkça da şehir dışına çıkmamalarını öneriyoruz. Bakanlığa bağlı tüm ana sınıflar ve kreşler için de tatil söz konusu. (ÖSYM tarafından yapılacak Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) Bir iptal söz konusu değil, bu sınavlar yapılacak" dedi.

EBA.GOV.TR DEN NASIL FAYDALANABİLİRİM RESİM GALERİSİ

2019-2020   Tarih:13-03-2020
YORUM YAP TÜM YORUMLAR BİLGİLENDİRME HABER ARŞİVİ
   HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu siz yazabilirsiniz...
   Keyword : eba.gov.tr den Nasıl Faydalanabilirim?
Bu Haberler de İlginizi Çekebilir
  ÖĞRENCİLER   STEM ETKİNLİK
  GÜNLÜK ÖDEVLER   ÇALIŞMA RAPORU
  OKUMA HIZLARI   OKUMA TIRTILI
  BİZE GÖNDERİN   OYUN OYNA
  DUYURULAR   ETKİNLİK GEÇMİŞİ
    GÜNÜN VİDEOLARI