Kullanıcı adı:  
Şifre:  
  Şifremi Unuttum
  Yeni Üye
Kurtuluş İlkokulu 2-A Sınıf Sitesi   -    Eğitim Geleceğimizdir
 
2-A Sınıf Sitesi
Sırala: A Hite Göre Kategoriye Göre Tum Yorumlar
    Okullarda El Yazısı Tamam mı Devam mı? Tarih / 18-07-2017
10 yıldır okullarda tatbik edilen el yazısı uygulamasının geleceğine MEB’in öğretmenler için hazırladığı 17 sorulu anket karar verecek.

Uygulanmaya başlandığı günden bu yana verimliliği tartışma konusu olan okullardaki bitişik eğik yazı (el yazısı) uygulamasını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) mercek altına aldı.

Bakanlık, yaklaşık 10 yıldır okullarda uygulanan bitişik eğik yazı uygulamasını öğretmenlere sordu. Bazı velilerden gelen 'el yazısı kaldırılsın' taleplerini değerlendirmeye alan Bakanlık, ilkokul ve ortaokul düzeyinde bitişi eğik yazı kullanımının değerlendirilmesi amacıyla 'Bitişik Eğik Yazı Kullanımının Değerlendirilmesine Yönelik Anket Formu' hazırladı.

Bizler 1.sınıfları okutması muhtemel öğretmenler olarak bu anketleri doldurduk. Bakanlığımız önümüzdeki yılda el yazısı kullanma seçimini öğretmenlere bıraktı. Bu güne kadarki gözlemlerime, öğrenci ve velilerden gelen talelper doğrultusunda, genel kanaate uygun olarak bir karar verdim. Önümüzdeki yıl el yazısı kullanmayacağımı bilmenizi isterim. Öğrencilerimize kitap harfleri ile okum-yazma çalışması yapacağımı bilmenizi isterim.

YORUM YAP TÜM YORUMLAR
Bu habere ilk yorumu siz yazabilirsiniz...
   Keyword : el yazısı, 1.sınıf, MEB, bakanlık, bakan, müfredat
Bookmark and Share
Arkadaşına Gönder
Bu yazı 867 defa izlendi.
BİLGİLENDİRME HABER ARŞİVİ
  GÜNLÜK ÖDEVLER   ÖĞRENCİ NOTLARI
  OKUMA HIZLARI   OKUMA TIRTILI
  DERS PROGRAMI   SINAV SONUÇLARI
  DUYURULAR   ETKİNLİKLER
  SORU - CEVAP   ÇALIŞMA PLANI
  BİZE GÖNDERİN   OYUN OYNA
  MANGALA OYNA   HİKAYE İNDİR
  OKUMAMI NASIL HIZLANDIRABİLİRİM?