Kullanıcı adı:  
Şifre:  
  Şifremi Unuttum
  Yeni Üye
Kurtuluş İlkokulu 3-A Sınıf Sitesi   -    Eğitim Geleceğimizdir
 
3-A Sınıf Sitesi
Sırala: A Hite Göre Kategoriye Göre Tum Yorumlar
    Televizyon ve Bilgisayarı Nasıl Kullanmalıyız Tarih / 29-12-2013
Bookmark and Share
Arkadaşına Gönder
Bu yazı 9353 defa izlendi.
Hayat Bilgisi dersinde Televizyon ve Bilgisayarı nasıl kullanmamız gerektiği konusunu işledik.

   Öğrencilerle yaptığımız konuşmalarda televizyon seyrederken genel olarak dizileri takip ettikleri görüldü. TV programlarından önce çıkan işaretlerin ne manaya geldiğini öğrendik. Buna göre öğrencilerimizin yaş guruplarına uygun programlara dikkat etmedikleri gözlemlendi. Bu dizilerde gösterilen davranışları çocuklarımızın taklit ettiklerini, yaşantılarında tatbik ettiklerini söylemek isterim. Mümkün olduğu kadarıyla yaş grubuna uygun programları seyretmeleri kendileri iyi olacağı kanaatindeyim.

   Bilgisayar kullanımında ise sınır konulmasında sıkıntılar ortaya çıktığı görülmektedir. Uzmanların önerileri bu yaş grubunda günlük 40 dk. eğer öğrenci daha fazla kullanmak isterse 10-15 dakikalık bir aradan sonra bir 40 dk. daha kullanabileceğini belirtmektedirler. Toplamda günlük 80 dk. aşmaması önerilmekte, aksi durumlarda anti sosyal davranışların öğrencilerde gözlemlendiği belirtilmektedir.

   Eğer bu iki iletişim aracını (TV ve Bilgisayarın ) kullanımında sorun varsa ve bu sorun TV ve Bilgisayarın tamamen kullanımının yasaklanması ile giderilmeye çalışması durumunda sorun daha da büyümektedir. Kontrollü ve bilinçli kullanımın yapılabildiği kadar uygulanması tavsiye edilmektedir.

   Faydalı olması dileğimle.

   Video için tıklayın:  http://www.esokul.com/vd_izle.php?haber_id=584&kategori=2-B ETKİNLİKLER&altkategori=FLVYORUM YAP TÜM YORUMLAR BİLGİLENDİRME HABER ARŞİVİ
   HABERİN YORUMLARI
Bu habere ilk yorumu siz yazabilirsiniz...
Bu Haberler de İlginizi Çekebilir
  ÖĞRENCİLER   STEM ETKİNLİK
  GÜNLÜK ÖDEVLER   ÖĞRENCİ NOTLARI
  OKUMA HIZLARI   OKUMA TIRTILI
  BİZE GÖNDERİN   OYUN OYNA
  DUYURULAR   ETKİNLİK GEÇMİŞİ
    GÜNÜN VİDEOLARI